sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.84775.8712
Euro6.55036.5766
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam69
Toplam Ziyaret1073758
Resimli özlü sözler

Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

Anasayfa

www.askerihukuk.net

BU SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİ, DOĞRULUĞU, VERİLEN LİNKLER NEDENİYLE HUKUKİ SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ. LÜTFEN SİTEDE YER ALAN BİR BİLGİYİ, DOĞRULUĞUNU TEYİT ETMEDEN KULLANMAYINIZ. İLGİ ALANIMIZ DIŞINDA KALMASI SEBEBİYLE HUKUK DIŞI KONULARA, ÖZELLİKLE SİYASİ GÖRÜŞ, POLİTİKA, ASKERİ BİLGİ İÇERİKLİ YAZI, RESİM, AÇIKLAMALAR İLE KİŞİ, KURUM VE KURULUŞLARLA İLGİLİ TARTIŞMA VE OLUMSUZ YAZILARA YER VERİLMEYECEKTİR. SİTEMİZİ YAKINLARINIZA TAVSİYE EDİNİZ. SİTEMİZLE İLGİLİ GÖRDÜĞÜNÜZ OLUMLU VE OLUMSUZ KONULARI BİZE İLETİN. SAYGILARLA.   

SEVGİLİ ZİYARETÇİLER, WEB SİTEMİZ, ASKERİ KONULARA İLİŞKİN HUKUK DALI İLE İLGİLENEN YARGIÇ, SAVCI, AKADEMİSYEN, AVUKAT, STAJYER, HUKUK ÖĞRENCİSİ, ASKERİ PERSONEL, ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ ALTINDA OLAN HER TÜRK VATANDAŞI VB. KİŞİLERE, BİLGİ SUNMAK AMACIYLA VE TAMAMEN KİŞİSEL EMEK VE ÇABA İLE HAZIRLANMIŞTIR. RESMİ VEYA ÖZEL HİÇ BİR KURUM VE KURULUŞLA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

"www.askerihukuk.net" sitesi kamu yararına ve bilgi paylaşımı için açılmıştır. Sitemizden daha fazla yararlanmak için lütfen "FORUM" sayfalarını ziyaret ediniz. Paylaşmak istediğiniz görüşleriniz ve sair katkılarınız için üye girişi yaparak "Kişisel Sayfam" bölümünden "Site Yöneticisine Veri Gönder" butonuna tıklayarak resim, yazı, haber, duyuru gönderebilirsiniz. Lütfen üyelik bilgilerinizi doğru giriniz. Saygılarımızla.                                                                             Sayın ziyaretçiler, Yargı hizmetlerinde değişiklik getiren düzenleme ile daha 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun ''Cezai Hükümleri'' içeren 33, 34, 35 ve 38 inci maddesi değiştirildi. Yeni düzenleme ile, Kanunundaki hapis cezaları kaldırıldı.
16.05.2011
Değerli ziyaretçiler, 1987 yılından buyana uygulanan kanuni fiaz ve temerrüt faizi oranları bilgi için aşağıdadır. Saygılarla.
13.05.2011
Değerli ziyaretçiler, çeşitli mahkemelerden verilen kararların temyiz süreleri ile temyize cevap sürelerini gösterir aşağıdaki çizelgenin, gecikmelerden doğabilecek zararları önleyeceğinde kuşku yoktur. Saygılarla.
13.05.2011
31.3.2011 tarih ve 6217 sayılı "YARGI HİZMETLERİNİN HIZLANDIRILMASI AMACIYLA BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN"UN 14 üncü maddesi ile, 18/1/1972 tarihli ve 1512 sayılı Noterlik Kanununa 71 inci maddesinden sonra gelmek üzere “Diğer İşlemler” başlığıyla “Üçüncü Bölüm” ve aşağıdaki maddeler eklenmiştir. Bu yeni düzenleme ile; noterlerin, Terk eden eşin ortak konuta davet edilmesi ve mirasçılık belgesi verilmesi işlemlerini de yapabilecekleri esası getirilmiştir.
10.05.2011
Sayın ziyaretçiler, Yargı hizmetlerinde değişiklik getiren düzenleme ile ceza temyiz taleplerine harç yatırma zorunluluğu getirildi. 6217 sayılı 'Yargı Hizmetlerinin Hızlandırılması Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ adli ve idari yargı temyiz başvurularını da ücrete tabi tuttu.
10.05.2011
Tüm annelerin (08 Mayıs 2011) gününü kutlar, saygılar sunarız.
08.05.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin "KANUNLARIN AÇIKLAMASI" Bölümünün içeriğinde bulunan "DİSİPLİN MAHKEMELERİ KANUNU AÇIKLAMASI" sayfasında, 477 sayılı "DİSİPLİN MAHKEMELERİ KURULUŞU, YARGILAMA USULÜ VE DİSİPLİN SUÇ VE CEZALARI HAKKINDA KANUN'un uygulaması ile madde açıklamalarına yer verilmektedir.
03.05.2011
Değerli Ziyaretçiler, 30 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de, "SUBAY SİCİL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" yayınlandı. Yönetmelik değişikliği ile; Subay Sicil Yönetmeliğinin ekinde yer alan EK-9 numaralı Mükafat Puanları Çizelgesi değişikliğe uğramıştır.
30.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, 30 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de "SUBAY VE ASTSUBAY ATAMA YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK" yayınlandı. Yönetmelik değişikliği ile; 15 inci maddenin 2 ve 4 üncü fıkraları, 32 inci maddenin 1 inci fıkrası, 55 inci maddenin 1 inci fıkrasının b bendi, 86 ıncı maddenin 3 üncü fıkrasının a bendinde değişiklik yapıldı.
30.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, HARP AKADEMİLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK, 30 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Yönetmelik değişikliği ile, Harp Akademileri Yönetmeliğinin ekinde yer alan EK-E adlı Mükâfat Puanları Çizelgesi'nde değişiklik yapıldı.
30.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilecek SÖZLEŞMELİ SUBAY VE ASTSUBAYLARIN alımına ilişkin ilan, başvuru koşulları vb. bilgilere yer vererek, bu konuya ilgi duyan vatandaşlarımıza yardımcı olmayı düşünüyoruz. Bu amaçla konuyu takip ederek, gerekli bilgileri sizlere duyuracağız.
29.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilecek 3269 sayılı Uzm.Erb.K.na tabi uzman erbaşların alımına ilişkin ilan, başvuru koşulları vb. bilgilere yer vererek, bu konuya ilgi duyan vatandaşlarımıza yardımcı olmayı düşünüyoruz. Bu amaçla konuyu takip ederek, gerekli bilgileri sizlere duyuracağız.
29.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında TSK. ve MSB. bünyesinde istihdam edilecek 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi sivil memurların alımına ilişkin ilan, başvuru koşulları vb. bilgilere bu bölümde yer vererek, bu konuya ilgi duyan vatandaşlarımıza yardımcı olmayı düşünüyoruz. Bu amaçla duyuruları takip ederek, gerekli bilgileri sizlere duyuracağız.
29.04.2011
Milli Savunma Bakanlığı Tarafından, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 3 üncü Maddesinin (b) Bendi Kapsamında Yapılacak İhalelere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılması Hakkında Esasların Yürürlüğe Konulmasına Dair Karar 28 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı.
28.04.2011
Değerli ziyaretçiler, askeri konuları kapsayan hukuk düzenlemeleri hakkında hazırlamış olduğunuz makaleleri ve sitemizde yer alan sayfalar hakkındaki yorumlarınızı burada yayınlatabilirsiniz.
28.04.2011
Türk vatandaşı Ersin Pulatlı’nın açtığı davayı kararı bağlayan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi , TSK’da verilen disiplin cezalarının yargı denetimine açılmasını istedi.
26.04.2011
Değerli Ziyaretçiler, Web sitemizin bu sayfasında 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu'nun madde açıklamalarına yer veriliyor. Temel başlıklar altında her bir konu, pdf formatında ziyaretçilerin bilgisine sunulmaktadır. Burada ayrıca konu ile ilgili bazı mahkeme kararlarına da yer verilerek olayın yargısal denetiminin nasıl olduğuna açıklık getirilmektedir. Saygılarla.
26.04.2011
Değerli Ziyaretçiler,askerihukuk.net isimli Web sitemizin yayınlanmaya başlamasından sonra çok kısa bir sürede sizlerden gördüğü ilgiye teşekkür ederiz. Başlangıçta tanıtım amaçlı olarak herkese açık olan sitemizin bir çok sayfası, 30 Mayıs 2011 tarihinden sonra sadece üyelerimizin istifadesine sunulmuştu. Ancak gelen talepler doğrultusunda, 13 Haziran 2011 tarihinden itibaren üyelik isteğe bağlı bırakıldı ve sitemizin tüm sayfaları herkesin istifadesine açık tutuldu. Saygılarla.
26.04.2011
Değerli Ziyaretçiler,Web sitemizin "Anket" bölümünde, bu web sitesi ile ilgili düşüncelerinizi öğrenmek amacıyla ilk anketimizi düzenlemiş bulunmaktayız.
22.04.2011
Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.Kanun ile en az ilköğretim mezunu, askerliklerini erbaş ve er olarak tamamlayan, terhislerinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmeyen ve 26 yaşından gün almayan Türk vatandaşları, sözleşmeli er olabilecek. Asgari tugay veya eşiti birlik komutanı veya kurum amirinin haklarında "olur" belgesi verdiği personelin başvuruları öncelikle kabul edilecek. Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınacak. Askeri eğitimi başarıyla tamamlayanlarla 4 yıldan fazla olmamak kaydıyla en az 3 yıllık sözleşme yapılacak. Müteakip sözleşmeler, 1 yıldan az, 3 yıldan fazla olmamak şartıyla azami 29 yaşın bitirildiği yılın aralık ayı sonuna kadar uzatılabilecek.Kanunla ayrıca YAŞ kararıyla TSK.dan ilişiği kesilenlere emsali rütbelerdekilere denk özlük hakları üzerinden emeklilik imkanı da sağlanıyor.
22.04.2011
Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan askeri ve sivil personel ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetleri, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 15/10/2010 tarihinden itibaren devralınmış bulunmakta.
21.04.2011
19 Nisan 2011 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmelik ile, yaş sınırı nedeniyle TSK.den ayrılan veya ayrılacak olan uzman erbaşların Devlet memuru olarak istihdamına ilişkin yönetmelik yürürlüğe girdi.
19.04.2011
Değerli Ziyaretçiler,10.3.2011 tarih ve 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu'nun geçici 32 inci maddesi ile 12 Mart 1971 tarihinden 6191 sayılı Kanunun yayımı tarihine kadar, yargı denetimine kapalı idari işlemler veya Yüksek Askerî Şûra kararları ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden ilişiği kesilenler veya vefatları hâlinde hak sahiplerinin, bu madde hükümlerinden yararlanabilmek için altmış gün içinde Milli Savunma Bakanlığına başvurmaları öngörümüştür. Milli Savunma Bakanlığı internet sayfasında bu kanun kapsamında yapılan başvurulara ait durum sorgulaması ve duyurular yer almaktadır. Bu web sayfasında, MSB.lığının internet sitesinin ilgili sayfalarına link verilmiştir. İlgililere duyurulur.
18.04.2011
Değerli Ziyaretçiler,Bilindiği üzere, 31.03.2011 tarih ve 6217 sayılı "Yargı Hizmetlerinin Hızlandırılması Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" 14.04.2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu Kanun ile, diğer bazı kanunlar yanında, 1111 sayılı Askerlik Kanununun 47, 86 ve 89 uncu maddeleri ile 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu'nun 63/1 inci maddelerinde de değişiklik yapıldı. Bu değişikliklerin amacı, yargı hizmetlerine yük getiren yoklama kaçağı, saklı bakaya gibi fiilleri işleyenlerin doğrudan mahkemede yargılanmalarının önüne geçilmek ve bunları başlangıçta idari para cezası ile cezalandırmaktır. Buradaki çalışmada, 6217 sayılı Kanun ile yapılan değişiklikler karşısında bu suçların hukuki durumları incelenmektedir.
18.04.2011
31.03.2011 tarih ve 6217 sayılı "YARGI HİZMETLERİNİN HIZLANDIRILMASI AMACIYLA BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN" 14.04.2011 tarihli Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu Kanun ile diğer bazı kanunlar yanında, 1111 sayılı Askerlik Kanununun 47, 86 ve 89 uncu maddeleri ile 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu'nun 63/1 inci maddelerinde de değişiklik yapıldı.
14.04.2011
... 93 ...


Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Alıntı YazılarBİR BLOG TANITIMI:

BAŞARI
, KARİYER, PLAN


Av. Dr. Volkan ÇELEN

Not: Blog yazarı, insanların eğitim ve iş hayatlarında potansiyellerinin %100’ünü gerçekleştirmelerine yardımcı olma hayalini gerçekleştirmek için sizinle bu blogda buluşuyor.