sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82625.8496
Euro6.49246.5184
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam90
Toplam Ziyaret1092134
Resimli özlü sözler

Hava Durumu
Takvim
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

ASKERİ YÜKSEK İDARE MAHKEMESİ KALDIRILMALI MI? 1

ASKERİ YÜKSEK İDARE MAHKEMESİ KALDIRILMALI MI?

Değerli Ziyaretçiler,

Anayasa taslağı çalışmaları sebebiyle uzun zamandır görsel ve yazılı medyada "Askeri Yüksek İdare Mahkemesi kapatılmalı, yargı birliğine gidilmelidir" teması işlenmekte. 

Bizde kamuoyunda yer alan konuya ilişkin tartışmaları ve düşünce belirten yazıları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bilahare, bu konuya ilişkin kişisel görüş ve önerilerimizi ortaya koymak, ayrıca 1602 sayılı Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Kanununun mevcut durumu itibarıyla; evrensel hukuk kuralları, Anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamında tartışma yaratan ve revisyonu gereken maddelerini incelemek istiyoruz.

Öncelikle belirtmemiz gereken husus, burada yer alan bilgiler akademik bir araştırma ürünü değildir. kişisel görüş ve öenerilerimizi yansıtmaktadır. Dolayısıyla mutlak doğru olarak kabulu yerine, karşı düşünce ve fikilerin ortay çıkmasını sağlamak daha uygun olacaktır. Burada yer alan çalışmamız zaman zaman yenilerek ve genişletilerek son haline getirilecektir.

Bu arada konuya ilişkin görüş ve düşünceleriniziadmin@askerihukuk.net adresine bildirmeniz halinde sitemizde yayınlanabilecektir. Saygılarımızla. (Admin)

Devamı için tıklayınız.

Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14


06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Alıntı YazılarBİR BLOG TANITIMI:

BAŞARI
, KARİYER, PLAN


Av. Dr. Volkan ÇELEN

Not: Blog yazarı, insanların eğitim ve iş hayatlarında potansiyellerinin %100’ünü gerçekleştirmelerine yardımcı olma hayalini gerçekleştirmek için sizinle bu blogda buluşuyor.