GönderenKonu: Madde metni  (Okunma sayısı 1102 defa)

admin

• Site Yöneticisi
Madde metni
Tarih : 04-09-2011 Saat : 21:27

İzin

Madde 11 – (Değişik birinci fıkra: 19.6.2010-6000/28 md.) Uzman erbaşların barışta her yıl kırkbeş gün izin alma hakları vardır. Bu müddete yol dahil değildir. Bu iznin onbeş günü mazeret izni olarak kullanılır. Yıllık izinlerin verilmesi, zamanı ve süresi hizmetin aksamaması esas alınmak suretiyle kıta, karargah ve kurum amirlerince düzenlenir. Onbeş günlük mazeret izni dışında uzman erbaşlara;

a) Ana, baba, eş, çocuk ve kardeşlerinin ölümü halinde on gün,

b) Yangın, deprem, su baskını gibi olağanüstü bir mazeret dolayısıyla bir yıl içerisinde otuz güne kadar mazeret izni verilebilir. Verilen mazeret izinleri yıllık izne mahsup edilmez. İzinler Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliği esaslarına göre düzenlenir.

Uzman erbaşlara yıllık izinleri dışında, ayrıca 1111 sayılı Kanunun 78 inci maddesinde belirtilen esaslara göre izin verilir. Verilen bu izinler yıllık izinden sayılmaz.

Musapolat

• Forum Üyesi
RE:Madde metni
Tarih : 16-08-2016 Saat : 13:10
Merhaba ben batmanda er olaraka hava kuvvetlerinde askerlik yapiyorum osym ve universite sinavlarim var boluk komutani ve astsubay izin vermiyorlar kanunu bir dayanaklari varmi askerde erlere sinav izni yokmu cok acil cvp bekliyorum komutanlarim lutfen yardim edin