sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
Saat
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.91157.9432
Euro9.38909.4266
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam83
Toplam Ziyaret1144398
TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.
Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.

Türkiye Cumhuriyeti dün en karanlık gecelerinden birini yaşadı. Bir gurup askerden oluşan darbe girişimi başarısız olurken, çok sayıda darbeci öldürüldü, onlarla çatışmaya giren emniyet güçleri ve ateş hattında kalan çok sayıda vatandaş da şehit oldu. Bu 'kalkışmadan' geriye sanki savaş alanına dönmüş cadde ve sokaklar kaldı.

Darbe girişimi nedeniyle çıkan olaylarda Türkiye genelinde, 161 kişinin vefat ettiği, bin dört yüz kırk kişinin yaralandığı bildirildi. Tümgeneral, Tuğgeneral, albay, yarbay ve çok sayıda rütbeli subayın da aralarında bulunduğu bin 563 darbeci asker yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında Ege Ordusu Kurmay Başkanı Tümgeneral M. ve Mersin Garnizon Komutanı ve Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral N. da bulunuyor. AnkaraPolatlı'da 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral M.ve 118 rütbeli personel, gözaltına alındı.

Kanlı biten ve demokrasiyi ortadan kaldırmayı amaçlayan bu eylemi lanetliyoruz. Demokrasiye yönelik her türlü müdahalenin karşısındayız. Kendi halkına kurşun sıkan, meclisini bombalayan, masum erleri kirli oyunlarına alet eden bu kişilerin, TSK.ni temsil etmediği açıktır. Darbeler demokrasilerin düşmanıdır. Hiç bir gerekçe, darbeyi mazur gösteremez. Esasen bu ülke darbelerden çok acılar çekti. Bu yüzden hiç kimsenin böyle bir hareketi tasvibi de beklenemez. TSK.nin şan ve şerefine bu lekeyi sürmeye çalışanları ve gizli ya da açık onun yanında olanları tarih affetmeyecektir. Milletimizde bunu unutmayacaktır. Darbeler ülkemizi yıllarca geriye götüren olaylar olmuştur. Bu harekette, ülkemizi onlarca yıl geriye götürmüştür. Bu sebeple, buna kalkışanlara ve onların dış destekçilerine karşı uyanık olmak zorundayız. Allah vatanımızı, Milletimizi ve Devletimizi korusun.

Seçmenlerin hür iradesiyle seçilmiş meşru hükümete ve anayasal kurumlara karşı girişilen bu hareketin kısa zamanda bastırılmış ve yapanların tutuklanmış olması en büyük tesellimizdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kurumlarıyla ayakta olduğunu, herkesin kesintisiz görevinin başında bulunduğunu görmekten son derece mutluyuz. Demokrasiye sahip çıkan sivil ve resmi tüm kurum ve kuruluşlara, Milletimize, Devletimize ve hükümetimize geçmiş olsun diyoruz. 

admin/askerihukuk.net 16.7.2016


  
2250 kez okundu

Site Haritası
Site YöneticisiADRES:
Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-Ankara
TÜRKİYE

TEL:
0 542 427 44 72
0 312 229 97 57
GÜNÜN GÜNDEMİ

Haber

BAŞ YAZI:

15 TEMMUZ ASKERİ DARBE GİRİŞİMİNE KINAMA


TERÖR BAĞLANTILI DARBE GİRİŞİMİ BASTIRILDI.


Değerli Ziyaretçiler, 15 Temmuz 2016 günü gece saatlerinde başlayan terör (FETÖ terör örgütü) bağlantılı, demokrasiye ve özgürlüğe karşı yapılan askeri darbe girişimi, halkımızın sağduyulu hareketleri, TSK.nin genelinin bunları desteklemeyen tutum ve davranışları, polisimizin yerinde müdahalesiyle bastırıldı.....

admin/askerihukuk.net 16.7.2016

Devamı için tıklayınız.
Üyelik Girişi
Açılış sayfan yap - ekle

 

Açılış Sayfam Yap

 Sık Kullanılanlara

Ekle


****

"Sivil memur hukuku" facebook grubuna katılın..

****

"Uzman Erbaş Hukuku" facebook grubuna katılın..

***

"Sözleşmeli Erbaş ve Er Hukuku"
facebook  grubuna katılın..

Sitemizi ziyaret eden TSK.da görevli sivil memurlar, uzman erbaşlar ile sözleşmeli erbaş ve erler, Facebookta yer alan ve hukuki konularda bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz grubunuza katılın.
HABER BAŞLIKLARI

Resimli özlü sözler

Hava Durumu