sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
HABER BAŞLIKLARI

Tarihçe

- Askeri Yargının Tarihçesi için tıklayınız.

-  - OSMANLI İMPARATORLUĞU DEVRESİNDE ASKERLİK ADLİYESİ VE ASKERİ TEMYİZ MAHKEMESİ isimli çalışmayı “Askeri Temyiz Mahkemesi Tarihçesi”, KKK.Yayımları, E.U. Basımevi, Ankara 1956, s. 6 vd'den naklen aldık. Bazı bölümlerini, sadeleştirerek bilgilerinize sunmaktayız. Metni görmek için tıklayınız.

MEŞRUTİYET DEVRİNDE ASKERİ ADALET VE ASKERİ TEMYİZMAHKEMESİ:  Bu bölümü “Askeri Temyiz Mahkemesi Tarihçesi”, KKK.Yayımları, E.U. Basımevi, Ankara 1956, s. 9-17'den naklen aldık. Bazı bölümlerini, sadeleştirerek  bilgilerinize sunmaktayız. Metni görmek için tıklayınız.

- MİLLİ HÜKÜMET VE CUMHURİYET DEVRİNDE ASKERLİK ADLİYESİ VE ASKERİ TEMYİZ MAHKEMESİ: Bu bölümü “Askeri Temyiz Mahkemesi Tarihçesi”, KKK.Yayımları, E.U. Basımevi, Ankara 1956, s. 1726'dan naklen aldık. Bazı bölümlerini, sadeleştirerek  bilgilerinize sunmaktayız. Metni görmek için tıklayınız.

Site Haritası
Site Yöneticisi


Avukat Orhan ÇELEN


Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-ANKARA
TÜRKİYE           
TEL: 0 542 427 44 72
         0 312 229 97 57

Jandarma subayı iken ANKARA Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve 1983 yılında sınıf değiştirerek askeri hakimliğe geçti. Askeri savcı, askeri hakim, adli müşavir yrd., disiplin sb.lığı, şb. md.lüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. (E.) Hakim Alb. Orhan ÇELEN; Şubat 1999’da kendi isteğiyle KKK.lığından emekliye ayrıldı. Halen ANKARA Barona kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam178
Toplam Ziyaret1402845
Saat
Hava Durumu
Sitemize destek verin
Resimli özlü sözler

Üyelik Girişi