sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
HABER BAŞLIKLARI

ADMİN ARDA MEVLÜTOĞLU KİMDİR

Arda Mevlütoğlu'na ait "siyahgirbeyaz.com" isimli blog'da kendiisini aşağıdaki şekillde açıklamıştır. Buraya aynen alıyoruz.

alıntı: https://www.siyahgribeyaz.com/p/ben-kimim.html


BEN KİMİM:

980 yılında Çorum'da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Çorum'da tamamladıktan sonra 1999 yılında girdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği bölümünden 2003 yılında ikincilikle mezun oldum. Aynı sene yine aynı üniversitenin Makina Mühendisliği Sistem Dinamiği ve Kontrol Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime başladım, tez aşamasında kaldı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden ise, Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları (TEKPOL) (2015) ve Uluslararası İlişkiler (2022) bölümlerinden yüksek lisans derecelerine sahibim. 2004 yılından bu yana savunma sanayii sektöründe çalışmaktayım. Bir yandan da ODTÜ TEKPOL'de doktora eğitimime devam etmekteyim.

Askeri konular, siyaset ve tarih hep en önde gelen ilgi alanlarım olageldi. Çocukluğumdan beri gazete kupürü, ansiklopedi, dergi ve daha sonrasında internet olmak üzere, ilgi alanlarıma giren konular ile ilgili bulabildiğim tüm kaynakları toplamaya; üniversite yıllarından bu yana da not almak, veritabanı tutmak, makale yazmak ve tartışma forumlarına katılmak sureti ile paylaşmaya çalışıyorum. Bu alanlardaki merakım beni, profesyonel kariyerime paralel bir akademik hayata yöneltti. Savunma ve güvenlik politikaları, savunma, havacılık ve uzay teknolojileri ile silahlanma konularında akademik araştırmalar yürütüyorum. Bu konularda yerli ve yabancı kaynaklarda yayınlanmış çok sayıda makale ve mülakatım, çeşitli üniversite, kurum ve kuruluşlarda vermiş olduğum seminer ve konferanslar bulunuyor. Yayın ve çalışmalarımın bir listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkı bir Rock ve Heavy Metal dinleyicisiyim. Edebiyatta Rus klasikleri ve bilim - kurgu tutkunuyum. Aziz Nesin'in kitaplığımda özel bir yeri vardır.

İngilizce ve Almanca biliyorum, Dostoyevski aşkına heves ettiğim Rusça'mı ilerletmeye çalışıyorum. Ankara'da yaşıyorum. Bir melekle evliyim. Melek gibi de bir oğlumuz bir de kızımız var.Arda MEVLÜTOĞLU
www.ardamevlutoglu.com
arda.mevlutoglu@siyahgribeyaz.com
Site Haritası
Site Yöneticisi


Avukat Orhan ÇELEN


Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-ANKARA
TÜRKİYE           
TEL: 0 542 427 44 72
         0 312 229 97 57

Jandarma subayı iken ANKARA Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve 1983 yılında sınıf değiştirerek askeri hakimliğe geçti. Askeri savcı, askeri hakim, adli müşavir yrd., disiplin sb.lığı, şb. md.lüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. (E.) Hakim Alb. Orhan ÇELEN; Şubat 1999’da kendi isteğiyle KKK.lığından emekliye ayrıldı. Halen ANKARA Barona kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam180
Toplam Ziyaret1403860
Saat
Hava Durumu
Sitemize destek verin
Resimli özlü sözler

Üyelik Girişi