sayfa içeriği
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri hukuku ile ilgili konularda bilgi sunumu
    • www.askerihukuk.net
    • Türk Askeri Hukuku ile ilgili hususlarda bilgi sunumu
BÖLÜMLER
HABER BAŞLIKLARI

SİLAHLI KUVVETLER VE DEMOKRASİ

Raporun adı:

SİLAHLI KUVVETLER VE DEMOKRASİ

Raporu hazırlayan: 

Prof. Dr. Ali KARAOSMANOĞLU 

Raporun yayımlandığı yer:

BİLGESAM, Bilge Adamlar Stratejik Araştırmalar Merkezi

 

Bilge Adamlar Kurulu üyelerinden Prof.Dr. Ali L. KARAOSMANOĞLU’un hazırlamış olduğu "Silahlı Kuvvetler ve Demokrasi" başlıklı rapora sitemizde link vermiş bulunmaktayız.

Önemli bir demokratikleşme sorunu olarak sivil-asker ilişkilerinin çağdaş anlamda demokratik bir zemine oturtulması, Türkiye'nin gündemini uzunca bir süredir meşgul etmektedir. Sivil-asker ilişkilerini tartışırken öncelikle hatırlanması gereken bazı hususlar vardır. Sivil-asker ilişkileri sadece Türkiye gibi demokrasisini geliştirme ya da sağlamlaştırma çabası içindeki ülkeleri ilgilendiren bir sorun değildir. Sanıldığından çok daha yaygındır. Zaman zaman demokratik bakımdan gelişmiş Batılı ülkelerde de ortaya çıkan karmaşık bir sorundur. Demokrasisi gelişmiş ülkelerde elbette daha değişik şekillerde ve boyutlarda kendini göstermektedir.(Bkz: http://www.bilgesam.org/tr)

 

 

Raporun tamamını okumak için tıklayınız.

Site Haritası
Site Yöneticisi


Avukat Orhan ÇELEN


Korkut Reis Mah. İlkiz Sok.
Fatih Apt. No: 20/14

06430 Sıhhıye-ANKARA
TÜRKİYE           
TEL: 0 542 427 44 72
         0 312 229 97 57

Jandarma subayı iken ANKARA Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve 1983 yılında sınıf değiştirerek askeri hakimliğe geçti. Askeri savcı, askeri hakim, adli müşavir yrd., disiplin sb.lığı, şb. md.lüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. (E.) Hakim Alb. Orhan ÇELEN; Şubat 1999’da kendi isteğiyle KKK.lığından emekliye ayrıldı. Halen ANKARA Barona kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret1399689
Saat
Hava Durumu
Sitemize destek verin
Resimli özlü sözler

Üyelik Girişi